سرخط خبرها
خانه » سئو سایت » ساخت بک لینک با روش لینک شکسته
ساخت بک لینک

ساخت بک لینک با روش لینک شکسته

بک لینک ها یکی از عوامل مهم در سئو سایت از دیدگاه موتور های جست و جو هستند و اگر شما پایبند به اصول سئو On page و off page باشید حتما میدانید که ساخت بک لینک از زیرمجموعه های سئو خارجی سایت یا off page است. بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی هزاران نتیجه جست و جو و سایتهای مختلف مشخص شده  است که ساخت بک لینک بخش بسیار مهمی از سئو و یکی از مهم ترین عوامل بهبود رتبه سایت در نتایج جست و جو و افزایش بازدید ارگانیک سایت است. اما انجام درست پروسه لینک سازی و بدست آوردن بک لینک مناسب کار آسانی نیست و اگر با  اصول آن آشنا نباشید حتی ممکن است سایت شما مورد جریمه و پنالتی گوگل قرار بگیرد.

ساخت بک لینک
برای ساخت بک لینک راه های زیادی هم در سئو کلاه سفید یا Whitehat Seo و هم در سئو کلاه سیاه یا Blackhat Seo وجود دارد. که به هیچ عنوان استفاده از روشهای سئو کلاه سیاه را پیشنهاد نمیکنم چون همیشه ریسک شناسایی شدن و پنالتی گوگل را تهدید میکند. و من در این مقاله میخواهم یک روش ساخت بک لینک به صورت کاملا طبیعی را به شما آموزش بدهم. این روش ساخت بک لینک با استفاده از لینک های شکسته است که یک روش کاملا هوشمندانه برای ساخت لینک های  طبیعی است. با من همراه باشید.

ساخت بک لینک با روش لینکهای شکسته

 در ابتدا باید بدانیم که لینک شکسته Broken Link چیست :

اکثر سایتها در مقالات خود برای توضیح بهتر برای کاربران و روشن شدن موضوع به منابع مختلف داخلی و خارجی لینک میدهند و پس از مدتی ممکن است صفحه  ای که به آن لینک داده اند حذف شود یا تغییر نام دهد که در این  زمان لینکی که در مقاله وجود داشت دیگر به مقصد نخواهد رسید و به عنوان لینک شکسته معرفی میشود که تاثیر بسیار بدی در سئو سایت خواهد داشت.و شما میتوانید با شناسایی این لینک های شکسته یک راه برای ساخت بک لینک برای سایت خود ایجاد کنید و از مطالبی که در سایت های رنک بالا منتشر میشود برای رنک دادن به سایت خودتان استفاده کنید.

مرحله اول : سایتهای هدف را شناسایی کنید :

در این مرحله شما باید لیستی از سایتهایی که میخواهید از آنها بک لینک بگیرید را آماده کنید. این لیست شامل سایتهای هدف شما است که در ادامه میخوانید چطور میتوانید این سایتها را پیدا کنید.بهتر است این سایتهای هدف را در یک یا چند فایل متنی ذخیره کنید تا در مراحل بعدی به راحتی در دسترس شما باشد.

چگونه میتوانم سایتهای هدف را پیدا کنم ؟
پاسخ این سوال بسیار راحت است. به سراغ گوگل بروید و در هر زمینه ای که فعالیت میکند تعدادی از کلمات کلیدی مربوط به سایت خودتان را جست وجو کنید و سایتهایی که در صفحه اول نتایج برای شما نمایش داده میشود را در یک فایل متنی ذخیره کنید. و حتی اگر خودتان سایتی را میشناسید که در زمینه تخصصی شما فعالیت میکند و رتبه خوبی دارد میتوانید آدرس آن را هم در لیست ذخیره کنید.

توجه کنید لیست سایت های هدف را فقط وفقط از سایتهایی هم موضوع با سایت خودتان انتخاب کنید. زیرا اگر شما از سایتهایی با موضوعات دیگر و غیر مرتبط بک لینک بگیرید در عمل هیچ ارزشی برای شما ندارد و حتی با  ریسک پنالتی هم مواجه میشوید.

بر طبق جدیدترین آپدیت الگوریتم پنگوئن Google Penguin سایتهایی که به ساخت بک لینک در سایتهای غیر مرتبط با فعالیت خودشان اقدام کنند پنالتی میشوند و از لیست نتایج حذف خواهند شد. تصویر زیر میتواند موضوع را برای شما روشن تر کند
بک لینک
این نمودار درصد سایتهایی را نمایش میدهد که با داشتن بک لینک های غیر مرتبط بر اساس الگوریتم پنگوئن پنالتی شده اند. همانطور که میبینید سایتهایی که 0% لینکهای مرتبط دارند دارای بیشترین آمار پنالتی هستند و در مقابل سایتهایی که دارای 100% لینکهای مرتبط هستند کمترین آمار پنالتی شدن را دارا هستند.به همین دلیل شدیدا تاکید میکنم که هرگز در ساخت لیست سایتهای هدف خود به سراغ سایتهای غیر هم موضوع نروید هر چقدر هم آن سایت با اعتبار باشد . اگر شما در مورد “حیوانات” مطلب مینویسید هرگز از سایت “وکالت” یا “دانلود” بک لینک نگیرید چون هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت.

مرحله دو : ابزار پیدا کردن لینک شکسته :

میتوانید از افزونه Check My Links برای مرورگر کروم استفاده کنید این مرورگر بر اساس آدرس سایتی که شما به آن میدهید تمامی لینکهای آن  را بررسی میکند و لینک های شکسته را نمایش میدهد.وقتی شما لینکهای شکسته را در سایتهای هدف شناسایی کردید میتوانید  به مرحله بعدی بروید. برای دانلود افزونه بر روی لینک بالا کلیک کنید.اگر شما در استفاده این افزونه مشکل دارید میتوانید از افزونه های :
Xenu’s Link Sleuth
Domain Hunter Plus
هم استفاده کنید . اصول کار تمامی این افزونه ها یکی است و هدف شما پیدا کردن لینک های شکسته در سایتهای  هدفتان است.

مرحله سوم : بررسی سایت ها و پیدا کردن لینک شکسته :

حال که با  ابزار مورد نیاز برای پیدا کردن لینک های شکسته آشنا شدید  باید لیست سایتهایی که در مرحله اول پیدا کرده بودید یکی یکی در این افزونه ها ثبت کنید تا برای شما بررسی کند و در نهایت سایتهایی که لینک شکسته دارند را جدا کنید.
برای نمونه در تصویر زیر لینکی که با رنگ قرمز مشخص شده نشان دهنده این است که آن لینک شکسته است. و شما میتوانید از این لینک شکسته استفاده کنید.
ساخت بک لینک
مجددا تاکید میکنم فقط از سایتهایی برای ساخت بک لینک استفاده کنید که هم موضوع با سایت شما هستند و در یک زمینه فعالیت دارید. بک لینک های غیر هم موضوع هیچ تاثیری در سئو سایت شما و بهبود نتایج نخواهند داشت.

بعد از اینکه لینکهای شکسته  را در سایتهای مقصد پیدا کردید یک بار هم به صورت دستی سایتها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن لینکها واقعا شکسته باشد و بعد از بررسی تمام سایتهای لیست هدف و جدا سازی تمامی لینک های شکسته به سراغ مرحله بعد بروید.

مرحله چهارم : آماده سازی مطالب

حال که لیست لینک های شکسته در اختبار شماست باید ببینید آن مطلبی که لینک به  آن شکسته است در مورد چه موضوعی است و بعد از آن دو حالت برای شما پیش می آید :

  1. مطلب هم موضوع با آن لینک شکسته را قبلا در سایت خود منتشر کرده اید که در این صورت دیگر کاری ندارید و به مرحله بعد بروید.
  2. مطلبی در آن مورد منتشر نکرده اید و باید سریعا یک مطلب مفید و کاربردی با موضوع آن  لینک شکسته منتشر کنید.

اگر حالت 1 برای شما وجود دارد مستقیما به مرحله بعد بروید و با مدیر سایت هدف تماس  بگیرید و اگر حالت 2 برای شما وجود دارد باید هر چه سریعتر و قبل از اینکه دیگران جای شما را بگیرند یک متن سئو شده  با رعایت تمامی اصول سئو on page در سایت  خود منتشر کنید و سپس با مدیر سایت هدف تماس بگیرید و به او بگویید که لینکی که در مقاله خود به عنوان مرجع به سایت دیگری داده است. در حال حاضر شکسته است و آن صفحه دیگر وجود ندارد و به او پیشنهاد بدهید مقاله ای که شما در همان موضوع منتشر کرده اید مطالعه کنید و اگر مایل بود بجای آن لینک شکسته به سایت شما لینک بدهد.

اما قبل از تماس با مدیر سایت هدف حتما نکات زیر را رعایت کنید :

  • مطمئن شوید مطلبی که شما نوشته اید از مطلبی که سایت هدف به آن لینک شکسته داده است بهتر و کامل تر باشد تا مدیر سایت هدف ترغیب شود تا لینک شما را با آن جایگزین کند.
  • امروزه تمامی وبلاگ نویسان دوست دارند به سایتهای مرجع لینک بدهند پس کنید مطالب طولانی و موثق بین 1500 تا 2000 کلمه بنویسید .
  • مطمئن شوید که در مقاله شما از تصاویر یا اینفوگرافیک و ویدئو استفاده شده باشد تا برای کاربران و مدیر سایت هدف جذابیت داشته باشد.

اگر مطلبی قبلا در سایت خود منتشر کرده اید سعی کنید شرایط بالا  را داشته باشد و اگر مطلب جدیدی مینویسید هم حتما نکات بالا را در آن رعایت کنید.و به سراغ مرحله آخر برای ساخت بک لینک بروید.

مرحله پنج : تماس با مدیر سایت هدف

خوب تا الان همه چیز را به صورت کامل و اصولی انجام داده اید و پس از پیدا کردن سایتهای برتر هم موضوع با سایت خودتان در نتایج جست و جو و بررسی لینک های شکسته در آنها توانستید تعدادی مقاله برای جایگزین کردن آماده سازی کنید و در این مرحله باید با مدیر آن سایت تماس بگیرید و موضوع را به او اطلاع دهید.
در سایتهای هدف ایمیل مدیر سایت را پیدا کنید و به او اطلاع دهید که در مقالات او تعدادی لینک شکسته وجود دارد که برای سلامت سایت او اصلا خوب نیست و سعی کنید در این ایمیل بیشترین تمرکز خود را بر روی اطلاع رسانی به مدیر سایت از وجود لینک شکسته داشته باشید و زیاد روی لینک سازی تاکید نکنید . برای نمونه از قالب ایمیل زیر استفاده کنید :

سلام (نام مدیر سایت هدف)

من یکی از کاربران سایت شما هستم و خصوصا آخرین مقاله شما (نام مقاله) بسیار برایم جالب بود ولی در مطالعه دیگر مقالات شما متوجه شدم در مقاله ( نام مقاله) لینکی که به مطلب …. داده اید دیگر وجود ندارد .منظور من این مقاله (لینک مقاله) است که این لینک (ادرس لینک شکسته) دیگر وجود ندارد.اگر مایل هستید من یک مقاله خوب در همان موضوع به شما معرفی میکنم که اگر دوست داشتید لینک این مقاله را جایگزین لینک شکسته کنید. (لینک مقاله  شما)

با تشکر از شما
(نام شما)

با این کار شما درصد بالایی برای موافقت مدیر سایت هدف دارید و اگر مطلب شما مفید و کاربردی باشد حتما مدیر سایت لینک شکسته را با لینک مطلب شما جایگزین میکند وشما با این کار هم یک مطلب ارزشمند در سایت خود منتشر کرده اید و هم یک بک لینک با ارزش برای آن مطلب بدست آورده اید. این روش ساخت بک لینک کاملا رایگان است و بر خلاف روش پست میهمان که شما لینک خود را در انتهای مطالب قرار میدهید در روش ساخت بک لینک با استفاده از لینک های شکسته در حقیقت بک لینک شما در میان متن و توسط کلمات کلیدی ساخته میشود که بسیار موثر تر و با ارزش تر است و تاثیر فراواتی در رتبه  بندی سایت شما خواهد داشت.

پس متوجه شدید که هدف کلی از ساخت بک لینک با روش لینک شکسته این است که شما سایتهای برتر در نتایج گوگل را پیدا کنید و سپس لینکهای شکسته که در مطالب آن سایتها وجود دارد را پیدا کنید و سپس یک مطلب جذاب و کاربردی بر اساس همان لینک شکسته بنویسید و به مدیر سایت هدف پیشنهاد بدهید که لینک مطلب شما را با آن لینک شکسته جایگزین کند. شاید این کار در ابتدا سخت و وقت گیر به نظر برسد اما بهتر است بدانید که بک لینکهایی که در این روش بدست میآورید بسیار قوی و تاثیر گذار هستند. زیرا این لینک ها از سایتهای رنک بالا و محبوب برای گوگل ساخته میشوند .و هنگامی که این سایت ها به شما لینک میدهند به شما هم کمک میکنند که در زمان کوتاهی در صدر نتایج قرار بگیرید و از طرفی مدیران سایتهای هدف هم میتوانند لینک های شکسته سایت خود را با مطالب مفید و کاربردی شما جایگزین کنند و با این روش یکی از عوامل که تاثیر بدی در سئو سایت آنها داشت را حذف کردند.

و حتی ممکن است گاهی بتوانید از چند سایت مختلف برای یک مقاله در سایت خودتان لینک بگیرید که این کار اعتبار آن مقاله را بسیار بالا میبرد و حتی ممکن است آن مقاله شما در رتبه اول گوگل قرار بگیرد.

این روش هم برای شما به عنوان یک وبلاگ نویس موثر است و هم برای مدیر سایتی که لینک شکسته دارد.و یک معامله برد – برد برای هر دوطرف است. از طرفی حتی اگر مدیر سایت مقصد با قرار دادن لینک شما بجای لینک شکسته موافقت نکند . باز هم شما یک مطلب خوب برای سایت خودتان دارید که به تنهایی برای سایت شما ارزشمند است. فقط دقت کنید قبل از نوشتن مقاله حتما از مراجع رسمی کمی تحقیق کنید تا مطلبی که مینویسید کاملا موثق و قابل استناد برای دیگران باشد. با این روش درصد موفقیت خود را تا حد زیادی بالا میبرید.
اگر شما هم نکاتی در این مورد میدانید و تجربیاتی کسب کرده اید ممنون میشوم با نظرات خود برای بهتر شدن این مقاله به  من کمک کنید.

نگاه کاربران

User Rating: 5 ( 2 votes)

درباره ی رضا فلکی مقدم

من رضا هستم با 10 سال سابقه عملی در زمینه های طراحی سایت , سئو , شبکه های اجتماعی و اینترنت مارکتینگ. سعی میکنم جدیدترین مطالب رو تقدیم شما کنم.

همچنین ببینید

خرید لینک

خرید لینک و تاثیر منفی آن در سئو

خرید لینک به عنوان آسان ترین راهی که میتواند به سایت شما کمک کند به …

سئو معنایی

سئو معنایی چیست و تاثیر آن در رتبه سایت

سئو معنایی با بهره گیری از هوش مصنوعی  به موتور جست و جو کمک میکند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares