سرخط خبرها
خانه » شبکه های اجتماعی » فالوور اینستاگرام و روشهای افزایش آن
فالوور اینستاگرام

فالوور اینستاگرام و روشهای افزایش آن

آیا از اینستاگرام برای گسترش کسب و کار خود استفاده میکنید ؟ اگر پاسخ شما منفی است. در این مقاله میخوانید که چطور میتوانید از این  شبکه اجتماعی برای کسب و  کار خود استفاده کنید و در مدت بسیار کوتاهی به نتایج فوق العاده ای برسید و مقدمه این کار داشتن فالوور اینستاگرام است.حتما میدانید که فعالیت شما در شبکه های اجتماعی یکی از عوامل موثر در سئو سایت از دیدگاه موتور جست و جو است پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این  شبکه اجتماعی با من همراه باشید. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصاویر است که توانست درمدت زمان بسیار کوتاهی میلیونها کاربر پیدا کند و امروزه کمترکسی است که اپلیکیشن موبایل اینستاگرام را در تلفن هوشمند خود نداشته باشد. بر اساس گزارش مرکز تحقیقات Pew Research Center اینستاگرام بیشترین رشد را درمیان تمامی شبکه های اجتماعی دارد و در ماه دسامبر 2014 اینستاگرام توانست از توئیتر پیشی بگیرد و توانست بیش از 300 میلیون کاربر داشته باشد در مقایسه با 284 میلیون  کاربر توئیتر .در اینستاگرام کاربران از لحظات خود عکس میگیرند و آن را با مخاطبان خود به اشتراک میگذارند . همه افرادی که از این شبکه اجتماعی استفاده میکنند به دنبال فالوور های بیشتر هستند که وقتی تصاویری قرار میدهند لایک و کامنت بیشتری بر روی تصاویر خود داشته باشند. در ادامه روشهای کاربردی گرفتن فالوور بیشتر توضیح داده میشود.
فالوور اینستاگرام

 

چگونگی گرفتن فالوور اینستاگرام و حفظ آن برای همیشه

1- تصاویر با کیفیت پست کنید : همه چیز اینستاگرام بصری است.

در تمامی شبکه های اجتماعی از قبیل : فیسبوک , توئیتر , پین ترست , گوگل پلاس , اینستاگرام هستید باید تصاویر با کیفیت پست کنید. وقتی شما تصاویر با کیفیت ارسال کنید افراد بیشتری مطالب شما را میبینند و در نتیجه افراد بیشتری تمایل دارند شما را فالوو کنند تا مطالب بعدی شما را هم دنبال کنند.و قدرت  تعامل با کاربران را دست کم نگیرید.  تعامل در اینستاگرام بر اساس مقدار لایک و کامنت کاربران بر روی تصاویر شما است. هر چه شما لایک و کامنت بیشتری برای تصاویر خود داشته باشید یعنی افراد بیشتری از مطالب شما رضایت داشته اند که آن را لایک کرده اند یا بر روی آن نظر ارسال کرده اند. از طرفی هرچه تصاویر شما لایک و کامنت بیشتری داشته باشد سایر کاربران نیز اشتیاق پیدا میکنند که  شما را دنبال کنند و از جدیدترین مطالب ارسالی  شما استفاده کنند.عکس هایی که تار شده اند یا واضح نیستند و همچنین عکس های تاریک و نامعلوم برای هیچکس جالب نیست و طبیعتا هیچ لایک و کامنتی هم به این تصاویر داده نمیشود.

چگونه برای تصاویر خود لایک و کامنت بیشتری بگیرید :
در سال گذشته سایت Curalate  یک تحقیق 6 ماهه انجام داد و با بررسی بیش از 8 میلیون تصویر در اینستاگرام متوجه شدند تصاویری با زمینه روشن تر 24% لایک بیشتری از تصاویر زمینه تیره بدست می آورند و همچنین تصاویری که پس زمینه زیادی دارد 29% بیشتر از تصاویری پس زمینه کمی دارند لایک میگیرد.همچنین این تحقیق نشان داد که :

  • تصاویری که رنگ اصلی در آنها آبی است 24% بیشتر از تصاویری که بیشتر از رنگ قرمز استفاده کرده اند لایک میگیرند.دلیل این پدیده این است که تعداد افرادی که نسبت به رنگ قرمز کور رنگی دارند بسیار زیادتر است.
  • تصاویری با کنتراست پایین تر 18% بیشتر از تصاویری با کنتراست بالا لایک میگیرد.
  • تصاویری با پس زمینه های شلوغ 17% بیشتر از تصاویری با پس زمینه های ساده لایک میگیرند.

همچنین Dan Zarrella با بررسی روی بیش از 1.5 میلیون تصویر مختلف برای بررسی میزان فالوور اینستاگرام به نتایج زیر رسید.این تحقیق با هدف این بود که مشخص باشد کدام نوع از تصاویر بیشتر لایک و کامنت میگیرد که نتیجه آن به شرح زیر است :

از هشتگ بیشتر استفاده کنید :

هشتگ یا همان علامت# به نوعی بیان کننده موضوع عکس شما است و شما میتوانید برای هر عکس تا 30 هشتگ مختلف بکار ببرید. سعی کنید برای عکس های خود از هشتگ های مرتبط و جذاب استفاده کنید. چون بسیاری از کاربران در اینستاگرام با جست و جوی هشتگ ها به تصاویر مورد نظرشان دسترسی پیدا میکنند. این تحقیق نشان داد که هرچه برای تصاویر خود از هشتگ بیشتری استفاده کنید میتوانید لایک و کامنت بیشتری کسب کنید.بر اساس این تحقیق تصاویری که حدود 30 هشتگ داشتند از تمامی تصاویر لایک و کامنت بیشتری بدست آورده اند.اگر عکسی منتشر کردید میتوانید برای هشتگ ها از نام عکاس , محل گرفتن عکس , شهر و کشور , روز , جاذبه موجود در عکس و…..استفاده کنید.

از فیلتر استفاده نکنید :

تصاویری که از فیلتر ها مانند : سیاه و سفید , قهوه ای و …. استفاده میکنند موفقیت چندانی برای جلب رضایت مخاطبان نداشته اند پس سعی کنید تا جای ممکن از فیلتر ها استفاده نکنید.

از کاربر بخواهید :

تصاویری که در آنها از مخاطب خواسته شده باشد که لایک کنند توانست تا 89% لایک بیشتری بدست بیاورد و همچنین تصاویری که در آن از کاربر خواسته شده باشد که کامنت بگذارد تا 70% کامنت بیشتری بدست آورده است. بنابراین برای افزایش فالوور اینستاگرام خود وقتی تصویری آپلود کردید درقسمت توضیحات از کاربر بخواهید که شما را فالوو کنند و یا آن تصویر را لایک کنند و نظرات خود را با شما در میان بگذارند.

تصاویری از خودتان منتشر کنید :

اگر سلفی های خود را  در اینستاگرام منتشر میکنید سعی کنید صورت شما هم به صورت کامل در عکس مشخص باشد. عکس هایی که صورت افراد در آن مشخص است 35% لایک و کامنت بیشتری از سایر عکس ها دریافت میکند.پس سعی کنید در تصاویر شخصی که منتشر میکنید حتما خودتان هم حضور داشته باشید و فقط تصویر کوه و جنگل یا ساختمان ها را منتشر نکنید.

2- استفاده از سایر شبکه های اجتماعی – لینک کردن شبکه های اجتماعی با هم

اگر شما فالوور های فراوانی در سایر شبکه های اجتماعی دارید پس از آنها بهترین استفاده را بکنید و از مخاطبان خود دعوت کنید که فالوور اینستاگرام شما هم باشند. اگر شما در یک شبکه اجتماعی موفق عمل کنید و بتوانید تعامل خوبی با کاربران داشته باشید پس کاربران تمایل پیدا میکنند که در سایر شبکه های اجتماعی هم شما را دنبال کنند و مطالب جدید شما را ببینند. که طبیعتا وقتی افراد بیشتری شما را دنبال کنند پس لایک و کامنت بیشتری هم خواهید داشت.

سایت UberFacts به خوبی از این تکنیک استفاده کرده است و در تمامی تصاویری که در پیج فیسبوک خود منتشر میکند یک لینک به پیج اینستاگرام وجود دارد و در تمامی پست های خود از مخاطبانش میخواهد که در اینستاگرام هم آنها را دنبال کنند. این سایت بیش از 1.5 میلیون عضو در فیسبوک دارد و از زمان استفاده از این تکنیک در انتشار تصاویر و مطالب توانست بیش از 544 هزار فالوور برای اینستاگرام خود بدست بیاورد. مشاهده تصویر زیر مطلب را برای شما روشن تر میکند.
Convert-Facebook-Fans-to-Instagram-Followers
همانطوری که در این تصویر میبینید این عکس از ملوان زبل که در پیج UberFacts در فیسبوک منتشر شده توانسته بیش از 65.000 لایک کسب کند در کنار 2.700 بار بازنشر و در بالای تصویر میبینید که از کاربران خواسته شده تا پیج اینستاگرام آنها را هم دنیال کنند. پس میبینید که با این روش چه تعداد زیادی به فالوور اینستاگرام خود اضافه میکنند.یکی از نقاط قوت در شبکه های اجتماعی همین بازنشر شدن مطالب توسط کاربران است که باعث میشود مطالب شما به صورت ویروسی پخش شود و هزاران نفر از افرادی که در لیست مخاطبان شما نیستند هم با خدمات شما آشنا شوند و به مشتریان شما تبدیل شوند.

3- دعوت از دوستان و آشنایان

یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش فالوور اینستاگرام دعوت از مخاطبین فعلی خودتان است. حتما شما هم در لیست مخاطبین گوشی خود تعدادی شماره ذخیره کرده اید که میتوانید از آنها بخواهید شما را دنبال کنند و تصاویر شما را لایک کنند. همچنین در اینستاگرام بخشی به نام “Find & Invite friends” وجود دارد که با استفاده از این گزینه سایت اینستاگرام به صورت اتوماتیک با مخاطبین تلفن و همچنین مخاطبان ایمیل شما ارتباط بر قرار میکند و از آنها دعوت میکند تا صفحه شما را فالوو کنند. این گزینه مخصوصا برای افرادی که تازه وارد اینستاگرام شده اند و تجربه چندانی ندارند بسیار کاربردی و مفید است که میتوانید با کمک آن صدها فالوور در زمان بسیار کوتاهی بدست بیاورید.

4- مسابقه بر گزار کنید : آهن ربای گرفتن فالوور اینستاگرام

برگزاری مسابقات یک راه تست شده و کارآمد برای گرفتن تعداد زیادی فالوور اینستاگرام در زمان بسیار کوتاه است. اگر یک مسابقه به درستی راه اندازی و مدیریت شود میتواند تاثیر شگفت انگیزی برای شما داشته باشد.اگر کالا یا  خدماتی برای فروش دارید میتوانید از کاربران بخواهید تا در مسابقه شما شرکت کنند و به برنده مسابقه کد تخفیف یا محصول رایگان جایزه بدهید.میتوانید از کاربران بخواهید تصاویری که شما میخواهید را با هشتگ های خاصی منتشر کنند , مخاطبین خود را در مسابقه شما شرکت بدهند و حتی ایمیل خودشان را برای شما بفرستند.با کمک این روشها در زمان بسیارکوتاهی هزاران نفر برای برنده شدن و شرکت در فضای رقابت درمسابقه شما شرکت میکنند و شما را لایک و فالوو میکنند. در ادامه چند نمونه از این مسابقه های موفق معرفی میشود.

گروه موسیقی راک Deftones یک مسابقه عکاسی برگذار کرد و از طرفدارانش خواست تا با گرفتن یک عکس و خیلی ساده در این مسابقه شرکت کنند. برای شروع باید عکسی از خودشان در یکی از کنسرت های این گروه میگرفتند و با هشتگ #deftones منتشر میکردند و حتی میتوانستند نام شهری که عکس آن کنسرت گرفته شده را هم با هشتگ مشخص کنند و فقط در فاصله 3 ماه از اجرای این مسابقه بیش از 20.000 نفر فالوور جدید به صفحه این گروه اضافه شد. در این مسابقه از کاربران خواسته نشده بود که صفحه این گروه را فالوو کنند ولی باز هم این تعداد زیاد فالوور بدست آوردند که افراد زیادی فقط برای اینکه از مسابقات بعدی عقب نمانند آنها را فالوو کردند.
instagram follower
نمونه بعدی صفحه شرکت Drinkwel است که با مراجعه به صفحه آن میبینید که از کاربران خواسته شده تا آنها را فالوو کنند تا بتواند در مسابقاتی که در زمانهای مختلف برگزار میشود شرکت کنند. در آخرین مسابقه ای که این شرکت برگزار کرد از کاربران خواست تا یکی از تصاویر منتشر شده در صفحه آنها را لایک کنند و در قسمت کامنت یکی از دوستان خود را تگ کنند که با این روش در فاصله زمانی بسیار کوتاهی هم تعداد زیادی لایک جدید گرفتند و هم افرادی که تگ شده بودند به لیست فالوور های آنها اضافه شدند.
افزایش لایک اینستاگرام
نمونه بعدی شرکت Android Central  است که در صفحه خود یک مسابقه برگزار کرده است و جایزه آن همانطوری که در تصویر زیر میبینید یک کلاه لبه دار با نشان آندروید است.

در این مسابقه کاربران باید تصویر مورد نظر را لایک و فالوو میکردند تا در مسابقه شرکت داده شوند و بتوانند برنده جایزه باشند. که نتیجه آن تعداد زیادی فالوور اینستاگرام برای صفحه اختصاصی این شرکت است.
خرید فالوور اینستاگرام
با الگو گیری از مسابقات بالا میتوانید برای کسب و کار خودتان یک مسابقه هرچند ساده طراحی کنید و تعداد زیادی لایک و فالوور بدست بیاورید.

5- اختصاصی فالوور هایتان

اگر شما سایتی برای معرفی کالا و خدمات خود دارید یکی از بهترین راه ها برای افزایش لایک و فالوور اینستاگرام شما این است که در سایت خود از کاربران بخواهید تا صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند و تخفیفات ویژه  مناسبتی شما فقط از طریق اینستاگرام به اطلاع کاربران خواهد رسید. این روش مخصوصا در فروشگاه های اینترنتی کاربرد دارد و با کمک آن افراد زیادی شما را فالوو میکنند تا بتوانند از تخفیفات آینده شما استفاده کنند. یکی از بزرگترین کاربردهای این روش در سئو فصلی است. برای مثال میتوانید به مناسبت رسیدن روز مادر یک کد تخفیف فقط در اینستاگرام خود منتشر کنید و نه در سایر شبکه های اجتماعی تان.اگر در تمامی شبکه ها منتشر کنید تاثیر این روش بسیار کم خواهد شد.چون هدف شما افزایش فالوور اینستاگرام است نه سایر شبکه ها

با استفاده از روش های بالا میتوانید در زمان بسیار کوتاهی و با هزینه بسیار کم هزاران فالوور اینستاگرام جدید بدست بیاورید و همچنین از این فالوور ها بیشترین استفاده را ببرید این کار در سئو سایت شما هم تاثیر بسیار خوبی دارد . فقط باید دقت کنید تا اشتباهات رایج در شبکه های اجتماعی را مرتکب نشوید. استفاده از شبکه های اجتماعی در معرفی سریع کالا و خدمات شما و همچنین در افزایش میزان فروش بسیار موثر است. بسیاری از سایتهای معتبر در کنار انتشار محتوی ارزشمند برای سایت خود ارزش و اعتبار زیادی برای صفحات اجتماعی خود قائل هستند . اگر سرتان شلوغ است و نمیتوانید به تنهایی صفحات اجتماعی خود را مدیریت کنید بهترین راه کار برای شما استخدام یک مدیر شبکه اجتماعی است تا بتواند با تخصص و دانش خود با بهترین بازده ممکن صفحات اجتماعی شما را مدیریت کند. اگر احساس میکنید در این مقاله نکته ای بیان نشده  است ممنون میشوم در قسمت نظرات آن را با من و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نگاه کاربران

User Rating: Be the first one !

درباره ی رضا فلکی مقدم

من رضا هستم با 10 سال سابقه عملی در زمینه های طراحی سایت , سئو , شبکه های اجتماعی و اینترنت مارکتینگ. سعی میکنم جدیدترین مطالب رو تقدیم شما کنم.

همچنین ببینید

شبکه های اجتماعی

اشتباهات رایج در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بسیار فراگیر شده اند و امروزه کمتر کسی است که از آنها …

کلاه برداری لینکداین

مراقب کلاه برداران در لینکداین باشیم

بسیاری ازشما پروفایل لینکداین ایجاد کرده اید و در حال استفاده از لینکداین هستید.اما آیا …

2 دیدگاه

  1. سلام
    مرسی خیلی عالی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares