سرخط خبرها
خانه » سئو سایت » آموزش مبانی لینک سازی برای بهبود سئو
لینک سازی

آموزش مبانی لینک سازی برای بهبود سئو

یکی از بخش های مهم در سئو off page که باید توسط تمامی وب مستر ها رعایت شود لینک سازی یا همان بک لینک گیری  است.که تاثیر فراوانی در بهبود سئو سایت شما و بهبود رتبه سایت دارد.و همچنین لینک سازی تنها بخشی از سئو است که شما برای انجام دادن آن نیاز به همکاری فرد دیگری دارید. اما با یک استراتژی درست لینک سازی و کمی صبر میتوانید لینک هایی برای سایت خود بسازید که ارزش سایت شما را در چشم موتور جست و جو بالا میبرد . در این مقاله نکات مهم در لینک سازی که باعث بهبود ارتباط خارجی سایت شما میشود آموزش داده میشود.

لینک سازی

طبیعی لینک بسازید

یکی از خطراتی که همواره سایت ها را تهدید میکند پنالتی گوگل است. و یکی از مهمترین عوامل پنالتی شدن سایت شما لینک سازی است. ساختن لینک های غیر طبیعی و اسپم باعث حساس شدن موتور جست و جو بر روی سایت شما خواهد شد زیرا شما سعی دارید به نوعی خلاف قوانین و الگوریتم های گوگل اقدام کنید که نتیجه آن پنالتی شدن و حذف شما از نتایج جست و جو است. رعایت نکات زیر به شما کمک میکند یک پروسه لینک سازی طبیعی و استاندارد داشته باشید.

حدود 15 تا 20 لینک در روز بسازید.
سایتهای اسپم که بک لینک های فله ای ایجاد میکنند در یک روز صدها و حتی هزاران لینک برای خودشان میسازند.پس شما سعی کنید حداکثر 20 لینک در روز برای خود بسازید و این تعداد را یک خط قرمز برای خود بدانید.
تبادل لینک استاندارد
امروزه دیگر تبادل لینک با سایت های دیگر تاثیر چندانی در رتبه سایت شما ندارد. پس سعی نکنید تبادل لینک با  دیگران اولویت اول شما در استراتژی لینک سازی باشد. بخش کوچکی از بک لینک ها را از طریق تبادل لینک با دیگران ایجاد کنید.

کلمات متفاوت در لینک
سایتهایی که اسپم میکنند صدها لینک در روز برای خود ایجاد میکنند که اکثر آنها توسط نرم افزارها یا اسکریپت های خاصی ایجاد میشود و در این نرم افزارها فقط از یک عنوان و توضیحات برای تمامی لینک ها استفاده میشود. پس موتور جست و جو به راحتی متوجه میشود این لینک ها غیر طبیعی هستند و توسط انسان ساخته نشده اند.

لینک هم موضوع
گفتم که لینک های فله ای توسط نرم افزارهای خاصی در عرض چندساعت ایجاد میشود. و این نرم افزارها یک لیست از وبلاگ ها و سایت ها با موضوعات متفاوت در اختیار دارند که در تمامی آنها لینک ساخته میشود و این بزرگترین اشتباه است. در لینک سازی باید دقت شود که فقط از سایتهای هم موضوع خودتان لینک بگیرید.وقتی تعداد زیادی از لینک های شما در سایتهای نامربوط با موضوعات متفاوت ایجاد شده باشد این کار به عنوان اسپم شناخته میشود و نتیجه آن جریمه سایت شما است.

چگونه لینک ارزشمند بسازیم

حال که آموختید چگونه میتوانید لینک های طبیعی و غیر اسپم بسازید در ادامه میخوانید که چطور میتوان لینک هایی ساخت که برای سایت شما ارزشمند باشد و به شما برای کسب بهترین نتایج کمک کند و اعتبار سایت شما را زیاد کند.

1- آدرس سایت یکسان استفاده کنید :
برای اینکه بک لینک ها بهترین نتیجه را برای سایت شما داشته باشند باید دقت کنید که تمامی لینک های ساخته شده برای یک آدرس ساخته شود. برای مثال آدرس های زیر با هم متفاوت هستند :

http://www.demo.com

http://demo.com

http://www.demo.com/

http://www.demo.com/index

در چشم شما و کاربران همه آدرس های بالا به یک صفحه میرسد اما از چشم موتور جست و جو هر کدام از اینها یک صفحه جداگانه هستند. اگر شما چهار لینک مختلف بسازید و در هرکدام از لینکها یکی از آدرسهای بالا را استفاده کنید.بجای اینکه 4 امتیاز برای سایت خود بدست بیاورید در اصل 1 امتیاز برای هر کدام از آدرسها بدست می آورید . پس دقت کنید هنگام ساختن لینک ها همیشه از یک آدرس برای سایت خود استفاده کنید.

2- از کلمه کلیدی حتما استفاده کنید :
قبل از شروع ساختن لینک های یک لیست از تیتر ها آماده کنید و در آنها از کلمه کلیدی اصلی سایت خود استفاده کنید. بعد از این تیتر ها برای لینک سازی استفاده کنید. برای مثال اگر سایت شما در مورد حیوانات خانگی است تیتر های زیر برای شما مناسب است :
فروش غذای حیوانات خانگی
تربیت حیوانات خانگی
نگهداری حیوانات خانگی

همانطور که میبینید در تمامی این تیتر ها از کلمه کلیدی “حیوانات خانگی” استفاده شده است. در عین حال هر کدام از تیتر ها با هم فرق میکند. این کار به طبیعی تر جلوه کردن لینک های شما کمک فراوانی میکند.

3- مراقب تگ نو فالو No Follow  باشید:
قبل از اینکه در سایتی لینک بسازید حتما دقت کنید که آن سایت لینک ها را به صورت فالو Follow منتشر کند. لینک فالو یعنی وقتی موتور جست وجو وارد سایت مقصد میشود پس از بررسی تمام صفحات سایت دنبال لینک های خروجی آن میرود و به سمت سایت شما هدایت میشود و سایتی که لینک خروجی نو فالو دارد یعنی موتور جست و جو با رسیدن به آن لینک ها به دنبال آن نمیرود و آن را ندید میگیرد. پس لینک سازی در این سایتها هیچ تاثیری در سئوی سایت شما نخواهد داشت و فقط برای افزایش ترافیک و جذب بازدید کننده بیشتر کاربرد خواهد داشت. پس وقت خود را برای ساخت بک لینک در این سایتها از دست ندهید.

4- مطالب با ارزش در سایتهای مرتبط منتشر کنید :
همه میدانند که محتوی مانند خون در رگهای اینترنت است. تمام کاربرانی که به سایت شما می آیند برای مطالب سایت شما می آیند و تصور میکنند چیزی که به دنبالش هستند در سایت شما موجود است. به همین دلیل باید سعی کنید مطالب ارزشمند و کاربردی بنویسید و آن را در سایتهای هم موضوع با زمینه سایت خودتان منتشر کنید. اگر کمی وقت بگذارید و یک متن سئو شده بنویسید. بسیاری از سایتها علاقه دارند مقالات شما را منتشر کنند و لینکی که در انتهای این مقالات با سایت ما داده میشود ارزش و اعتبار بالایی برای شما خواهد داشت.

دقت کنید مقالات خود را در سایتهای رنک بالا و با ارزش منتشر کنید.چون اگر سایت شما ظعیفتر و پایینتر از سایت شما باشد لینکی که از آن میگیرید فایده ای برای شما نخواهد داشت.

رعایت نکات بالا به شما کمک میکند یک استراتژی لینک سازی طبیعی برای خود ایجاد کنید و بر طبق همان استراتژی شروع به ساخت لینک برای سایت خود کنید. و سعی کنید تا این کار برای شما به یک عادت تبدیل شود تا پس از مدتی صدها لینک ارزشمند برای سایت خود داشته باشید.این نکته را به خاطر داشته باشید که 1 لینک ارزشمند از 100 لینک فله ای و اسپم ارزش بالاتری دارد.  برای اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله کدام بک لینک ها برای شما ضرر دارند میتواند اطلاعات تکمیلی خوبی به شما بدهد.

نگاه کاربران

User Rating: Be the first one !

درباره ی رضا فلکی مقدم

من رضا هستم با 10 سال سابقه عملی در زمینه های طراحی سایت , سئو , شبکه های اجتماعی و اینترنت مارکتینگ. سعی میکنم جدیدترین مطالب رو تقدیم شما کنم.

همچنین ببینید

بهینه سازی تصاویر برای سئو

آموزش بهینه سازی تصاویر برای سئو

تصاویر یکی از مهمترین بخشهایی هستند که در تمامی سایت ها وجود دارند و بدون …

خرید لینک

خرید لینک و تاثیر منفی آن در سئو

خرید لینک به عنوان آسان ترین راهی که میتواند به سایت شما کمک کند به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares